Dave Mustaine: Czy możliwe są jeszcze koncerty wielkiej czwórki?

/ 21 września, 2016

Dave Mustaine zdradził, czy jest jeszcze szansa na wspólne występy zespołów Metallica, Megadeth, Slayer i Anthrax, w programie radiowym „Meltdown”.

Ludzie pytają o to cały czas. Jeśli chodzi o fanów, ludzie byliby przeszczęśliwi, gdyby mogli to znów zobaczyć. Widzieli już Anthrax i Slayera podczas wspólnej trasy.

Anthrax, Slayer i my graliśmy w ciągu tych lat tyle razy razem, że dla mnie jest to już nudne. Nie odbieram nic żadnemu z zespołów, ponieważ kocham i Slayera, i Anthrax, ale uważam, że jeśli mielibyśmy znów coś razem zrobić, to albo powinna być nas czwórka, albo powinniśmy odpuścić.

Czyżby zatem wszystko zależało ostatecznie od Metalliki? James Hetfield i spółka przez najbliższy rok lub dłużej będą zajęci promocją płyty „Hardwired… to Self-Destruct”. Na razie nic nie wypowiadają się o tym, czy mieliby ochotę na powrót wielkiej czwórki.

Tom Araya ze Slayera już trzy lata temu twierdził, że nie będzie więcej takich show. Podczas ostatniego koncertu w Nowym Jorku jeden z zespołów zaczął podobno wariować. Nieoficjalnie chodziło o Megadeth, nie Metallicę.

Większość muzyków ma jednak dobre wspomnienia o tamtych występach. Pierwszy koncert z cyklu „Big Four” odbył się w Polsce – 16 czerwca 2010 roku w Warszawie, o czym przypomniał niedawno na łamach „Teraz Rocka” Scott Ian z grupy Anthrax. Byli już członkowie Megadeth – gitarzysta Chris Broderick i perkusista Shawn Drover – odczuwali podobne emocje jak on. Miło wspominają również kolację, na którą dzień wcześniej Metallica zaprosiła do restauracji wszystkich muzyków.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także