David Bowie zrezygnował ze współpracy z Coldplay

/ 15 grudnia, 2014

David Bowie jest na takim etapie swojej kariery, że może robić właściwie wszystko. Dla wielu muzyków współpraca z Coldplay byłaby ogromnym wyróżnieniem, ale brytyjski muzyk – po przesłuchaniu zaproponowanego utworu – uznał, iż nie chce na nim śpiewać. Powiedział o tym szczerze Chrisowi Martinowi.

Rzecz działa się oczywiście jakiś czas temu, natomiast lider Coldplay wspomniał o tym w filmiku nagranym na potrzeby BBC Music Awards:

Raz wysłałem do niego utwór i zapytałem, czy chciałby na nim zaśpiewać. On oddzwonił i powiedział: "Nie jest jednym z twoich najlepszych". Ma bardzo wysokie standardy i doceniam to. To wydarzenie inspiruje nas, żeby zawsze trzymać najwyższy poziom.

Bez wątpienia współpraca Davida Bowiego i Coldplay byłaby czymś niezwykle interesującym z muzycznego punktu widzenia, ale z drugiej strony – należy docenić szczerość i chęć tworzenia czegoś, co jest zawsze na najwyższym poziomie. Między innymi z tego powodu brytyjski muzyk uważany jest za jednego z najlepszych w swoim fachu.

Dyskografię Bowiego zamyka album "The Next Day" z 2013 roku, natomiast ostatnim wydawnictwem Coldplay jest "Ghost Stories" z tego roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także