David Gilmour czy Roger Waters – kto lepiej gra "Comfortably Numb"?

/ 30 października, 2016

Obaj muzycy Pink Floyd mają prawo do tej kompozycji. I ostatnio chętnie z niego korzystają. „Comfortably Numb” wybrzmiało ostatnio podczas imprezy Desert Trip na 7–9 października 2016 roku w Indio w Stanach Zjednoczonych. Utwór wykonał tam Roger Waters, który ostatnio do swojego repertuaru wprowadził też utwory spoza „The Wall” Pink Floyd, na przykład „Fearless” i „One of These Days” zagrał „Comfortably Numb”

David Gilmour postawił na trochę inną wersję i w drugiej połowie września podczas występu w Royal Albert Hall w Londynie zaprosił do śpiewania aktora Benedicta Cumberbatcha, znanego między innymi z roli w serialu „Sherlock”. Oba wykonania są tak samo dobre? Posłuchajcie.

Ostatnio muzyków Pink Floyd połączyło jeszcze coś – Strefa Gazy. Poza angażowaniem się w politykę też mają, co robić: David Gilmour promuje obecnie swoją ostatnią płytę „Rattle That Lock” z  września 2015 roku, a Roger Waters pracuje nad pierwszym od ponad dwudziestu lat solowym albumem, następcą odświeżonego niedawno „Amused to Death”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także