David Gilmour zapowiedział trasę koncertową

/ 4 marca, 2015

Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy, że David Gilmour pracuje nad nowym solowym wydawnictwem. Już wtedy sugerował, że idzie mu bardzo dobrze i w związku z premierą płyty wyruszy w krótkie, dostosowane do swoich fizycznych możliwości, tournée. Właśnie zdradził szczegóły związane z tą trasą koncertową, która odbędzie się we wrześniu tego roku.

Wszystko zacznie się 12 września od wizyty w Chorwacji, później Gilmour dotrze do Włoch, gdzie zagra dwa koncerty, następnie uda się do Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. I… to by było na tyle. Najwięcej koncertów, bo aż trzy, zagra w Londynie, a rzecz będzie działa się między 23 a 25 września. Jak muzyk sugeruje na swojej stronie, postanowił odwiedzić najpiękniejsze miejsca w Europie, dlatego na liście znalazły się chociażby Werona i Florencja.

Nowy solowy album Gilmoura nabiera podobno kształtów, ale muzyk nie zdradził jeszcze szczegółów z nim związanych. Na pewno jednak dowiemy się o nim znacznie więcej przed wyruszeniem muzyka w trasę. Będzie to czwarte w dorobku i pierwsze od dziewięciu lat solowe wydawnictwo muzyka Pink Floyd.

W ubiegłym roku światło dzienne ujrzała doskonale przyjęta płyta Pink Floyd zatytułowana "The Endless River".

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także