David Gilmour: "To koniec Pink Floyd"

/ 9 października, 2014

Z jednej strony publikacja "The Endless River" to okazja do posłuchania jeszcze jednej, zapewne znakomitej, płyty opublikowanej pod szyldem Pink Floyd, ale z drugiej… wszystko wskazuje na to, iż jest to muzyczne pożegnanie z tą niezwykle zasłużoną dla muzyki grupą. Pewnie wielu nie spodziewało się nawet, że po tylu latach Pink Floyd coś opublikuje, ale informacja o zakończeniu działalności przez zespół zawsz jest smutną informacją.

O zakończeniu tej niezwykłej przygody mówił David Gilmour w wywiadzie dla BBC 6 Music:

Wydaje mi się, że udało nam się zaprezentować wszystko, co najlepsze [na nowej płycie – przyp. red.]. To jest to. Szkoda, ale to koniec Pink Floyd.

Z nowego i jak się okazuje ostatniego wydawnictwa Pink Floyd niezwykle dumny jest jego współtwórca, Nick Mason:

Myślę, że Rick [Wright – przyp. red.] byłby zachwycony. Wydaje mi się, że ten album jest idealnym sposobem na udowodnienie tego, jak wspaniałą pracę wówczas wykonaliśmy.

Jak do tej pory zespół Pink Floyd umieścił trzy krótkie fragmenty nowego albumu w sieci, natomiast w rozgłośniach radiowych pojawił się pierwszy singiel z tego wydawnictwa. Płyta "The Endless River" zostanie opublikowana 10 listopada (więcej na jej temat TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także