Deep Purple opublikował nieznane wideo z Jonem Lordem

/ 14 lipca, 2015

Jak było za sceną Deep Purple podczas „Concerto World Tour” na przełomie wieków? Dzięki ujawnionemu właśnie filmikowi zobaczyć możemy, co się działo przynajmniej jednego wieczoru.

Wpierw krótka pogawędka z perkusistą Ianem Paice’em i menedżerem Colinem Hartem, a po chwili Jon Lord zasiada za pianinem i wykonuje nastrojowy utwór. Zorientuje się, że jest nagrywany, dopiero gdy skończy grać. Spyta wtedy, wykorzystując dwa znaczenia angielskiego słowa „corked”:

Czyż to nie piękna piosenka? Chciałbym znać właściwe akordy. Czy to wino smakuje korkiem, czy to ja jestem zawiany?

Posłuchajcie tego wyjątkowego utworu:

Jon Lord z Deep Purple rozstał się w przyjaźni dwa lata później. Chciał poświęcić się projektom solowym. W 2011 roku zdiagnozowano u niego raka trzustki. Muzyk zmarł w wieku 71 lat, rok po postawieniu tej diagnozy, 16 lipca 2012 roku.

Deep Purple z Ianem Paice’em – jedynym stałym muzykiem w całej karierze zespołu – gra dalej. 28 sierpnia 2015 roku ukażą się dwa wydawnictwa koncertowe zespołu: „From the Setting Sun… (in Wacken)” oraz „…To the Rising Sun (in Tokyo)”. Niecały miesiąc później, 25 października 2015 roku, Deep Purple zagra w Atlas Arenie w Łodzi. Bilety na to wydarzenie znajdziecie jeszcze w serwisie tikeria.pl.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także