Deep Purple ponownie ze słynnym producentem

/ 21 lipca, 2014

Wiemy już od jakiegoś czasu, że panowie z Deep Purple postanowili pójść za ciosem i już zajmują się przygotowaniem kolejnej płyty. Następczyni "Now What?!" nie jest jeszcze gotowa, ale jak wynika ze słów muzyków – wszystko jest na dobrej drodze.

Roger Glover, który opowiadał o nowej płycie w wywiadzie dla Ultimate Classic Rock, zdradził między innymi, kto zajmie się produkcją krążka. Po sukcesie ostatniego wydawnictwa, wybór nie mógł być inny…

Jesteśmy w kontakcie z Bobem [Ezrinem – przyp. red.]. Jest on obecnie naszym bliskim przyjacielem. Sprawia mu przyjemność praca z nami, więc jak nietrudno się domyślić, znów skorzystamy z jego usług.

Basista mówił również o zakończonej jakiś czas temu sesji nagraniowej:

Mieliśmy sesję jakieś sześć tygodni temu. Wpadliśmy na tydzień do Portugalii i okazało się, że Steve Harris z Iron Maiden ma tam swoje studio nagraniowe. Nie było ukończone, ale udostępnił nam jedno pomieszczenie, które nadawało się do pracy. Spędziliśmy tam tydzień i zebraliśmy sporo pomysłów. W związku z tym planujemy kolejną sesję za kilka miesięcy. Powinniśmy zacząć nagrywać koło Nowego Roku.

Opublikowany w kwietniu 2013 roku krążek "Now What?!" promował między innymi utwór "Vincent Price":

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także