Demo Metalliki opóźnione z powodów prawnych

/ 14 czerwca, 2016

Demówka „No Life 'Til Leather” miała zyskać nowe życie już prawie rok temu. Do tej pory nie ukazała się ani płyta kompaktowa czy winylowa, ani limitowany box deluxe z dodatkowymi utworami. Na zeszłoroczny Record Store Day udało się jedynie wypuścić kasetę – kopię egzemplarza Larsa Ulricha. Dlaczego Metallica nie dotrzymała słowa? Perkusista tłumaczy magazynowi „Metal Forces”:

Wystąpiły pewne nieprzewidziane prawne trudności, które wstrzymały wydanie boxu „No Life 'Til Leather” i realizację naszej wizji, jak chcemy te wszystkie reedycje zaprezentować. Spędziliśmy nad tym z Jamesem trochę czasu, ale ostatecznie zdecydowałem, że nie warto bawić się w te nieprzyjemności. To ma być święto, a nie wojenne potyczki, więc pomyśleliśmy „Pieprzmy to. Zaczniemy od „Kill 'Em All”.

Wyjątkowe pudełko z debiutancką płytą zespołu szczęśliwie trafiło już do sprzedaży. Otwierał je James Hetfield. Lars Ulrich zabrał się natomiast za rozpakowywanie „Ride the Lightning”.

Jeśli chodzi o wcześniejsze demo, perkusista nie zdradza szczegółów jego nieukazania się – uważa, że nie ma sensu się w to wgłębiać. Po prostu zdarzyło się coś, czego się nie spodziewali. Macie jakieś domysły co?

Mimo wszystko Metallica wciąż ma nadzieję, że demo jeszcze kiedyś trafi do sklepów. Może być to dopiero za dwa, a może za trzy lata.

Taśma „No Life 'Til Leather” nagrana została 6 lipca 1982 roku w Chateau East Studio w Tustin w Kalifornii. Zarejestrowali ją: James Hetfield (gitara, wokal), Lars Ulrich (perkusja), Dave Mustaine (gitara) i Ron McGovney (bas). Wszystkie utwory pojawiły się później na pierwszym długogrającym krążku grupy – „The Mechanix” zmienił tylko nazwę na „The Four Horsemen”.

A jeśli chodi o nowy materiał tej amerykańskiej formacji… Jakiś czas temu Lars Ulrich obiecał, że nowa płyta Metalliki będzie gotowa latem tego roku. Następczyni „Death Magnetic” właśnie jest miksowana.

Tracklista „No Life 'Til Leather” Metalliki:

1. Hit the Lights
2. The Mechanix
3. Motorbreath
4. Seek & Destroy
5. Metal Militia
6. Jump in the Fire
7. Phantom Lord

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także