Depeche Mode w obawie o bezpieczeństwo odwołuje koncert na Ukrainie

/ 25 lutego, 2014

Choć sytuacja na Ukrainie z dnia na dzień jest coraz lepsza, przed naszymi sąsiadami ze wschodu nadal daleka droga do pełnej stabilizacji. Nic zatem dziwnego, że w obawie o swoje bezpieczeństwo wiele osób nie zdecydowało się na wyjazd do tego pogrążonego w kryzysie kraju. Podobnie stało się z muzykami z popularnej grupy Depeche Mode, którzy po koncercie w Polsce (24 lutego) mieli pojawić się na Ukrainie (26 lutego).

Na oficjalnej stronie zespołu możemy przeczytać:

Depeche Mode z przykrością informuje, że ze względu na niepokój społeczny i niestabilną sytuację w Kijowie i na całej Ukrainie, odwołuje zaplanowany na czwartek 26 lutego koncert, który miał się odbyć w kijowskim Międzynarodowym Centrum Wystawowym. Bezpieczeństwo i ochrona zespołu, załogi i fanów jest najwyższym priorytetem, a w obecnej chwili niemożliwym jest zorganizowanie bezpiecznego koncertu.

Zespół jest myślami z ludźmi z Ukrainy w tym trudnym dla nich okresie i wyraża szczerą nadzieję, że następnym razem będzie mógł wystąpić dla swoich fanów z Kijowa i całej Ukrainy.

Zespół Depeche Mode jest obecnie w trasie koncertowej promującej opublikowany w ubiegłym roku album "Delta Machine". Tym razem muzycy zdecydowali się odwiedzić kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Poza koncertami w Łodzi i Kijowie, zaplanowali występy w Mińsku, Rydze, Petersburgu i Moskwie. Ostatni z nich odbędzie się 7 marca.

Recenzję płyty "Delta Machine" autorstwa Michała Kirmucia możecie znaleźć TUTAJ.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także