Depeche Mode zapowiada album i koncert w Polsce

/ 11 października, 2016

Trzej panowie z Depeche Mode, czyli Dave Gahan, Martin Gore i Andy Fletcher, ponownie pojawią się w naszym kraju. Ogłosili oni szczegóły swojej europejskiej trasy koncertowej, która do Polski zawita 21 lipca 2017 roku. Zespół pojawi się na PGE Narodowym w Warszawie, a bilety do przedsprzedaży trafią już 19 października o godzinie 10.

Depeche Mode wyruszy w trasę w związku z promocją swojej nowej płyty zatytułowanej „Spitit”, która zostanie opublikowana wiosną 2017 roku. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, na której ogłoszono szczegóły tego wydawnictwa i zapowiedziano trasę, można było usłyszeć pierwsze premierowe fragmenty czternastego albumu. Produkcją krążka zajął się James Ford, który jest członkiem-założycielem Simian Mobile Disco i który zajmował się produkcją płyt zespołów takich jak Florence and the Machine oraz Arctic Monkeys. 

Trasa „Global Spirit Tour” odbędzie się w 32 miastach w 21 krajach Europy. Rozpocznie się w Stockholm’s Friends Arena 5 maja 2017 i zawita do ulubionych miejsc fanów, włączając paryski Stade de France, San Siro w Mediolanie i Olympia Stadion w Berlinie. Zespół zagra także w nowych miejscach takich jak London Stadium, Otkritie Arena w Moskwie oraz Veltins-Arena w niemieckim Gelsenkirchen. Trasa Europejska zakończy się 23 lipca z show w rumuńskim Cluj-Napoca. 

Ostatni raz Depeche Mode pojawiło się w naszym kraju w 2013 roku w związku z promocją płyty „Delta Machine”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także