Depresja w Papa Roach

/ 14 czerwca, 2013

Rok temu głośno było o tym, że Jacoby Shadixx planował się powiesić. Było to zaskoczeniem, tym bardziej, że wcześniej entuzjastycznie wypowiadał się o przyszłości Papa Roach (o czym pisaliśmy TUTAJ). Muzyk uświadomił sobie jednak, że samobójstwo to szczyt egoizmu i w ostatniej chwili zrezygnował z tego zamiaru. Na podstawie tego doświadczenia powstał utwór "Before I Die", który zamieszony został na najnowszym albumie Papa Roach "The Connection".

Wokalista postanowił powrócić do tego tematu wywiadzie dla Alt Rock Live:

Ta płyta to migawka mnie w mojej największej rozpaczy. W czasie kiedy pisałem teksty rozstaliśmy się z żoną. Więc było wiele bólu, złości i frustracji. Kiedy w moim życiu kurz już opadł, uświadomiłem sobie, że jestem współtwórcą tego całego chaosu. Jestem jedynym winnym. Jestem pieprzonym problemem.

Dodał, że wciąż nie jest pewien, czy sytuacja się nie powtórzy :

Byłem w stanie zrobić tę płytę. Byłem w stanie wyrazić siebie, przywrócić rodzinę i odzyskać szacunek w zespole. Jest to jednak powtarzający się cykl w moim życiu. Nie wiem ile jeszcze razy mogę to sobie robić.

Najnowszym wydawnictwem Papa Roach jest wydany w 2012 roku album "The Connection". Promował go teledysk do utworu "Still Swingin":  

Niedawno grupa postanowiła podzielić się z fanami utworem "Set Me Off", który pierwotnie został wydany na japońskiej edycji najnowszego krążka. Można go ściągnąć TUTAJ.

lg

KOMENTARZE

Przeczytaj także