Dimebag pojawi się na płycie Hellyeah

/ 25 maja, 2016

Gitarzysta Pantery został zastrzelony podczas koncertu grupy Damageplan w 2004 roku. Dwa lata później jego brat, perkusista Vinnie Paul Abbott, założył Hellyeah. Na nowej płycie tej formacji postanowił wykorzystać stare nagranie – zarejestrowany przez nich cover utworu Phila Collinsa „I Don’t Care Anymore”.

Gitarzysta Hellyeah Tom Maxwell w jednej z amerykańskich stacji radiowych potwierdził właśnie, że na piątej studyjnej płycie grupy „Unden!able” usłyszeć będzie można Dimebaga Darella Abbotta.

Dime i Vinnie nagrali tę ścieżkę wiele lat temu. Weszliśmy do archiwum, odkopaliśmy ją i wsadziliśmy na nowy krążek. Tym samym mamy trochę Dime’a. Dime jest na naszej płycie.

To oczywiście nie wszystko, co o niej opowiedział.

To po prostu szczere nagranie. Weszliśmy do studia i nie wiedzieliśmy, co z tego wyjdzie. Myślę, że dorośliśmy. Piszemy ostrzejszą muzykę – kopiemy głębiej i wymyślamy na nowo pewne rzeczy. To ekscytujące. Mamy kilka wspaniałych utworów.

Jakiś czas temu poznaliśmy jeden z nich – „Human”, teraz w sieci zespół podzielił się singlem „Startariot”. Zanim  „Unden!able” ukaże się 3 czerwca 2016 roku, sprawdźcie, jak to jest z tą brutalnością Hellyeah.

 

Tracklista „Unden!able” Hellyeah:

 1. !
 2. X
 3. Scratch a Lie
 4. Be Unden!able
 5. Human
 6. Leap of Faith
 7. Blood Plague
 8. I Don’t Care Anymore
 9. Live or Die
 10. Love Falls
 11. 10-34
 12. Startariot
 13. Grave

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także