Dj Ashba: Ludzie nienawidzą mnie przez Guns N' Roses

/ 18 czerwca, 2015

W 2009 roku menedżer Guns N’ Roses zadzwonił do Dj Ashby z pytaniem, czy nie miałby ochoty zastąpić w zespole Robina Fincka. Nie wiedział wtedy, że Axl Rose zdecydował, że będzie przyjęty, jeśli tylko gitarzysta zjawi się na przesłuchaniu. Trudniejsza część nastąpiła później. Muzyk do tamtej pory grający głównie w kapeli basisty Mötley Crüe, Sixx:A.M., wspomina:

Gdy już się zgodziłem, nie miałem pojęcia, że wchodzę w czyjeś hardcorowe buty. Wcześniej nie przeczytałem ani jednej złej rzeczy na swój temat w internecie, a wtedy pojawiło się „Nie jesteś Slashem. Pie*dol się”. To było dla mnie coś niebywałego.

Dj Ashbę nowa sytuacja bardzo zaskoczyła. On to widział zupełnie inaczej i nie miał pojęcia, co z tym zrobić.

Byłem po prostu fanem zespołu i starałem się, aby jego muzyka przetrwała. W końcu, powoli ich część z nich do siebie przekonałem. Tyle dobrego.

Podziwiamy jego cierpliwość oraz to, że się nie załamał. Mało kto ma tak twardą skórę, by poradzić sobie bez bólu z nienawiścią w sieci. Cierpliwości po premierze ostatniej płyty Whitesnake „The Purple Album” nie starczyło nawet wokaliście Davidovi Coverdale’owi

ud | fot. Ch Villa, CC BY 2.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także