Dokument Foo Fighters trafi na DVD

/ 20 lutego, 2015

Osiem odcinków, osiem miast, osiem utworów i znakomici goście – tak w skrócie można opisać to, co zaoferował nam Dave Grohl i jego koledzy z Foo Fighters w miniserialu dokumentalnym "Sonic Highways". W ubiegłym roku pojawił się on w amerykańskiej telewizji HBO, kilka tygodni później zawitał do stacji nadawanych w innych krajach (również w Polsce). Jeśli mimo to ktoś nie miał okazji do obejrzenia tej niezwykłej muzycznej produkcji, nie musi się martwić.

Poinformowano, że dokument zostanie opublikowany na DVD i Blu-ray, będzie również dostępny na platformie iTunes. Premiera wydawnictwa w kwietniu, gdy zespół wróci z obszernego tournée po Australii i Nowej Zelandii. W wersji na nośnikach fizycznych dokument zostanie wzbogacony o niepublikowane w telewizji fragmenty i wywiady. Znajdzie się tam chociażby rozmowa z prezydentem Barackiem Obamą, czy muzykami z The Black Keys, ZZ Top i Fugazi.

Grupa Foo Fighters i ich projekt obejmujący publikację płyty i premierę wspomnianego miniserialu został już doceniony przez jury wręczające NME Awards. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku zespół otrzyma kilka statuetek za swój nowatorski pomysł.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także