Don Airey o nowej płycie Deep Purple

/ 11 października, 2015

Wiadomo nie od dziś, że Deep Purple pracuje nad nowym albumem. Następca "Now What?!" jest póki co owiany tajemnicą, ale jej rąbka postanowił uchylić na naszych łamach Don Airey:

Jaki będzie ten nowy album? Ostrzejszy, szybszy czy może wolniejszy i subtelniejszy?

Przerabialiśmy już coś takiego. Album Rapture Of The Deep miał początkowo nosić tytuł Harder, Faster, Louder (Mocniej, szybciej, głośniej − przyp. łw). Stanęłona poetyckiej wersji tego hasła. Myślę, że tym razem będzie podobnie. Ostrych gitarowo-hammondowych riffów oczywiście nie zabraknie, ale mamy w zanadrzu też kilka naprawdę rozbudowanych kompozycji, które przypadły do gustu nawet Bobowi. Możecie więc spodziewać się czegoś więcej niż epickiego, wręcz biblijnego (śmiech).

Rozmowę przeprowadzoną przez Łukasza Wewióra znajdziecie w październikowym "Teraz Rocku". Klawiszowiec Deep Purple mówił nie tylko o nowej płycie, ale również o porównywaniu Steve'a Morse'a do Ritchiego Blackmore'a i swoich solowych dokonaniach. 

Przypominamy również, że koncert Deep Purple – jedyny w tym roku w Polsce – już 25 października w łódzkiej Atlas Arenie. Wciąż dostępne są bilety na ten niezwykle zapowiadający się występ!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także