Doogie White, Vinny Appice, Marco Mendoza i Iggy Gwadera nagrają płytę

/ 6 listopada, 2013

Wczesną wiosną przyszłego roku światło dzienne ujrzy niecodzienny projekt. Nazwiska, które biorą w nim udział to prawdziwe legendy hard rocka:  na wokalu – Doogie White (Rainbow, Michael Schenker, Yngwie Malmsteen), perkusja – Vinny Appice (Black Sabbath, Heaven & Hell, DIO), na basie Marco Mendoza (Thin Lizzy, Whitesnake) oraz 15-letni fenomenalny gitarzysta z Polski  – Iggy Gwadera, który zadebiutował dwa lata temu jako gitarzysta formacji Anti Tank Nun.   

Pomysł nagrania wspólnej płyty narodził się po koncercie Thin Lizzy w Polsce. Basista Marco Mendoza zachwycony polskim, młodym gitarzystą Iggym, który wraz z Anti Tank Nun supportował Thin Lizzy, wyszedł z inicjatywą wspólnych nagrań. Z luźnej propozycji, która kiełkowała do dojrzałego pomysłu przez kilkanaście miesięcy – narodził się projekt współpracy legendarnych muzyków, którzy właśnie teraz,  razem z Iggym, nagrywają nowy album.

Perkusista Vinny Appice, znany z występów w najlepszych światowych formacjach heavy metalowych oraz basista Marco Mendoza zakończyli już w Los Angeles nagrywanie partii basu i perkusji. Zaś w końcu listopada na wspólnych sesjach nagraniowych Doogie White zderzy swój talent wokalny z wyrafinowaną grą Iggy'ego.

Płyta ma zostać zmiksowana do końca roku, a na sklepowe półki trafi już wczesną wiosną.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także