Down nie zagra na żadnym europejskim festiwalu w 2016 roku

/ 10 marca, 2016

Phil Anselmo podczas imprezy Dimebash ku czci gitarzysty Pantery nie zachował się najlepiej. Muzyk szybko się opamiętał i przeprosił. A potem drugi raz. Brzmiało szczerze – uznał, że ma problem i zaproponował, by jego koledzy z Down kontynuowali bez niego, nie chciał, by niesłusznie ponosili konsekwencje jego czynu.

Holenderski festiwal FortaRock uznał, że nie będzie tolerował rasizmu i odwołał koncert Down. W internecie zamieszczona została również petycja o usunięcie grupy ze składu Download. Organizatorzy brytyjskiej imprezy dotychczas nie zajęli oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Przeprosiny, podobnie jak muzyk Down Pepper Keenan, przyjął natomiast organizator francuskiego Hellfestu. Mimo groźby utraty dotacji od państwa potwierdził, że zespół zagra na jednej ze scen. Z tego festiwalu Phil Anselmo wykluczył się sam.

W liście do organizatora imprezy i jednocześnie swojego przyjaciela Bena Barbauda napisał:

Najdroższy Benie,

z tej strony Philip H. Anselmo, Bracie…

Po pierwsze i przede wszystkim: NIE MA SPOSOBU, bym wyraził swoją wdzięczność za dobrą walką za mnie i za wszystkie moje zespoły, a w tym przypadku szczególnie za Down. Twoja miłość i wsparcie nigdy nie zostaną zapomniane – od teraz do końca mojej walki i mego życia będę Cię wychwalać.

Mój PASKUDNY błąd wpłynął na moją reputację – sprawiedliwie! Muszę odnotować, że ZNASZ MNIE z o wiele lepszej strony, a nie jedynie przez ten pijacki incydent.

Hellfest jest zawsze w moim sercu!!!

Moje zażenowanie jest ogromne, gdyż w sercu mam tylko MIŁOŚĆ do wszystkich ludzi na tym ziemskim padole. Zatem, mój bracie, serce mi się łamie, gdy muszę Ci oznajmić, że nie sądzę, bym w tym roku zagrał na JAKIMKOLWIEK europejskim festiwalu.

Proszę, BŁAGAM CIĘ, daj mi czas na oczyszczenie swojej głowy i powrót (jeśli będziesz tego chciał) w przyszłym roku, mocno proszę! Ponadto znów nęka mnie kolano, muszę sobie poradzić także z tym – czeka mnie rehabilitacja i odpoczynek. Znasz mnie, wrócę 100 razy lepszy, na to zasługuje Wszechmocny Hellfest!!!

Całość zakończył rozwinięcie litery H pomiędzy jego imieniem i nazwiskiem. Tym razem nie oznacza ona drugiego imienia – Hansen, lecz słowo „healing” – leczenie.

Poinformowano już, kto zastąpi Down na festiwalu. W Clisson 19 czerwca 2016 roku wystąpi Puscifer z Maynardem Jamesem Keenanem z Toola na czele, który jesienią zeszłego roku wydał swoją trzecią studyjną płytę „Money Shot”.

 

 

Suite aux événements récents, nous sommes aux regrets de vous annoncer que DOWN est contraint d’annuler sa venue au…

Opublikowany przez Hellfest Open Air Festival na 10 marca 2016

 

ud | fot. MarkScottAustinTX, CC BY-SA 2.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także