DragonForce wyda płytę z największymi przebojami

/ 1 czerwca, 2016

Brytyjski DragonForce istnieje od 1999 roku i ma na swoim sześć studyjnych płyt – cztery z wokalistą ZP Theartem i dwie z Markiem Hudsonem. Muzycy postanowili jakoś to wszystko podsumować. O nadchodzącej płycie „the best of” opowiada gitarzysta i współzałożyciel zespołu Herman Li.

Celem tego wydawnictwa jest danie mocnego świadectwa wszystkiego, co do tej pory nagraliśmy. Album jest bardzo różnorodny, staraliśmy się, by obejmował jak najszerszy materiał. Odkąd Marc dołączył do zespołu (i zastąpił oryginalnego frontmana ZP Thearta) wypuściliśmy nasze najszybsze utwory i zarazem najbardziej melodyczne kompozycje. DraognForce to nie tylko niesłabnące tempo i błyskotliwe solówki.

Album „Killer Elite – The Hits, The Highs, The Vids” prezentujący całość twórczości DragonForce ukaże się 22 lipca 2016 roku. Fani dostaną aż dwie i pół godziny muzyki – znajdą się na nim 22 utwory zarejestrowane zarówno w studiu, jak i podczas koncertów. Pełną listę utworów znajdziecie poniżej, na razie zdradzimy, że nie mogło na nim zabraknąć „Through the Fire and Flames”. Utwór z krążka „Inhuman Rampag” z 2006 roku otwiera przegląd najlepszych utworów grupy.

Sporą część kompozycji z nadchodzącej płyty usłyszymy zapewne podczas zbliżającego się koncertu DragonForce w Polsce. Zespół zagra podczas Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrę.

Brytyjczycy nie osiadają jednak na laurach i już pracują nad studyjną płytą z nowym materiałem. Czuwa nad nią producent Jens Bogren (współpracujący m.in. z Amon Amarth i Opeth), a przewidywana data jej premiery to marzec 2017 roku.

 

Tracklista DragonForce „Killer Elite – The Hits, The Highs, The Vids”:

1.Through The Fire And Flames
2. Holding On
3. Heroes of Our Time
4. Cry Thunder
5. Black Fire (remastered 2009)
6. Dawn Over a New World
7. Fields of Despair (live)
8. The Game
9. Operation Ground and Pound
10. Seasons
11. Reasons to Live
12. Soldiers of the Wastelands
13. Valley of the Damned (remastered 2009)
14. Fury of the Storm
15. Revolution Deathsquad
16. Wings of Liberty
17. My Spirit Will Go On
18. Three Hammers (live)
19. Sympony of the Night
20. The Last Journey Home
21. Starfire (live)
22. Heart of a Dragon (remastered 2009)

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także