Dream Theater dziękuje za nominację do Grammy

/ 10 grudnia, 2013

Kilka dni temu pisaliśmy o nominacjach do przyszłorocznych nagród Grammy. Amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji podała nazwy zespołów i wykonawców, którzy mają szansą na otrzymanie tej prestiżowej nagrody. Pośród wielu kategorii wyselekcjonowaliśmy te, które interesują nas najbardziej – dotycząca muzyki rockowej i metalowej.

Wśród nominowanych jest słynna grupa Dream Theater, która już w poprzednich latach była dostrzegana przez Akademię. Tym razem zespół ma szansę zdobyć Grammy w kategorii "Najlepszy występ metalowy" za utwór "The Enemy Inside". Muzycy podziękowali za wyróżnienie za pośrednictwem serwisu Facebook:

Jesteśmy niezwykle zaszczyceni i podekscytowani faktem, że zostaliśmy nominowani do Grammy w tym roku! Informacja sprzed dwóch lat, że jesteśmy pierwszy raz w historii nominowani była wspaniała, tym razem jest to wręcz niewiarygodne! Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w grupie tak wyśmienitych zespołów i już teraz dziękujemy członkom Akademii, którzy oddali na nas swoje głosy. Dla nas to potwierdzenie i uznanie skierowane w stronę muzyki alternatywnej, to bardzo ważna sprawa. Powodzenia wszystkim nominowanym i jeszcze raz dzięki!

Zespół Dream Theater będzie konkurował z takimi gigantami jak Black Sabbath, Anthrax, Volbeat, czy Killswitch Engage.

Utwór "The Enemy Inside", za który formacja została nominowana, pochodzi z opublikowanej we wrześniu płyty "Dream Theater". Jej recenzję przygotowaną przez Jordana Babulę możecie znaleźć pod tym linkiem.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także