Dream Theater przekształci „The Astonishing” w powieść

/ 29 listopada, 2016

Płyta „The Astonishing” ukazała się pod koniec stycznia 2016 roku. Jak się okazuje, podwójny album to według Dream Theater za mało, by opowiedzieć tę historię. Klawiszowiec Jordan Rudess z dumą zatem ogłasza:
 

„The Astonishing” stanie się powieścią. Książka doda kilka wątków pobocznych, nowych bohaterów, odpowie na pewne pytania. Nie zabraknie też niespodzianek! Współpracujemy z moim dobrym przyjacielem Peterem Orullianem, bardzo fajnym gościem, który napisze „The Astonishing”.

 
Książka kosztować będzie 75 dolarów. Zawierać będzie wiele wyjątkowych materiałów, m.in. pliki dźwiękowe z muzyką, która nie została wykorzystana na płycie. Znajdzie się w niej też trochę zdjeć i niepublikowanych grafik z wczesnego stadium powstawania albumy.
 
Powieść  ukaże się w wersji limitowanej – początkowo planowane jest tylko 2500 egzemplarzy, więc jeśli zależy Wam na tym wydawnictwie, musicie śpieszyć się zamówieniem. Wysyłka rozpocznie się wiosną 2017 roku.
 
O czym tak w ogóle będzie można przeczytać?
 

W nie tak odległej przyszłości nasz świat powrócił do paskudnego feudalizmu. Jednak tym razem ci, którzy są u władzy, kontrolują niższą klasę dzięki jednej rzeczy, która kiedyś już doprowadziła do powstania i przywróciła ich do życia – muzyce. To nie jest muzyka starych czasów, tamta jest zapomniana. Nie, ta mowa muzyka jest tworzona przez maszyny. Tłumi ludzi, którzy nie potrafią się zainspirować. Ta muzyka tłumi nadzieję. Ale ta dawna znów będzie powstawać.
 
W wiosce Ravenskill żyje młody mężczyzna, Gabriel, który ma dar władzy. Dar muzyki. Dar ludzkiej ekspresji.
 
Brat Gabriela, Arhys, jest buntownikiem, który stara się wyzwolić ludzi. Wierzy, że dar Gabriela jest kluczowy. Daje mu nadzieję, że wypełni obietnicę daną żonie na łożu śmierci.

 
Więcej informacji o książce znajdziecie tu.
 

 

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także