Dream Theater zdradza plany na 2016 rok

/ 12 stycznia, 2015

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że zespół Dream Theater wejdzie do studia nagraniowego już w lutym tego roku. Teraz jednak, za sprawą wypowiedzi Jamesa LaBrie, poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących planów zespołu na ten i przyszły rok:

Dream Theater wróci do nowojorskiego studia nagraniowego w lutym i zaczniemy pisać i nagrywać utwory na nową płytę. Zwykle zajmuje nam to mniej więcej pięć miesięcy. Od poniedziałku do piątku, robimy sobie wolne weekendy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, płyta pojawi się późną jesienią. Nie chcemy jednak zaczynać koncertowania przed 2016 rokiem. Oznacza to, że wyruszymy w kolejne światowe tournée na początku przyszłego roku.

Miejmy nadzieję, że muzycy ponownie odwiedzą nasz kraj. Ponieważ jednak czynią to chętnie i zawsze przyjeżdżają do wypełnionych po brzegi hal, jest nadzieja, że uwzględnią Polskę podczas planowania przyszłorocznej trasy koncertowej.

Dyskografię zespołu zamyka album zatytułowany po prostu "Dream Theater", który pojawił się w sprzedaży w 2013 roku. Album osiągnął siódme miejsce na liście najlepiej sprzedających się płyt w Stanach Zjednoczonych. Został doceniony również przez Jordana Babulę z "Teraz Rocka" – jego recenzję możecie znaleźć TUTAJ.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także