Duff McKagan: Chciałbym zjeść kolację z Hitlerem

/ 8 lipca, 2015

Kwestionariusz Prousta to zabawa towarzyska rozsławiona przez francuskiego pisarza Marcela Prousta („W poszukiwaniu straconego czasu”), który wypełnił go po raz pierwszy w wieku 19 lat. Basista Duff McKagan odpowiedział na kilka wybranych pytań kwestionariusza w programie „Nights with Alice Cooper”. Jaki był najmroczniejszy moment jego życia?

To było utknięcie w nałogu i niemożliwość wyjścia z niego. I te myśli, że niedługo nastąpi mój koniec.

Gdy przepytująca muzyka odczytała już wszystkie wybrane punkty, ten postanowił dorzucić coś od siebie i zagadnął, czy pyta czasem o osobę, którą chciałoby się zaprosić na kolację. Po chwili sam podał swój typ wraz z uzasadnieniem.

Oczywiście powiedziałabyś Dalaj Lama lub Oprah [Winfrey, amerykańska prezenterka telewizyjna – przyp. red.]. Ale ja pomyślałem o Hitlerze. „Jaki miałeś w tym interes? Czytałem o tobie, wiem sporo o tobie – czy zdajesz sobie sprawę, że jesteś obłąkany? Nie sądzisz, że jesteś umysłowo chory?”.

Poniżej możecie posłuchać ponadto, gdzie Duff McKagan chciałby żyć, jakie są jego ulubione postacie z historii oraz jaką cechę najwyżej sobie ceni w mężczyźnach, a jaką w kobietach.

Muzyk promuje właśnie swoją drugą książkę „How to Be a Man (and Other Illusions)”. Przy okazji nagrał EP-kę o tym samym tytule i stwierdził, że z gitarzystą Izzym Stradlinem chciałby grać do końca życia. Gdzie indziej przyznał, że jest za stary, aby komentować stan muzyki rockowej. Rozbawił nas także swoimi radami, jak żyć w podróży. Tymczasem w Polsce niedawno ukazało się jego pierwsze papierowe dzieło – „Sex, drugs & rock n' roll… i inne kłamstwa”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także