Duża grupa nowych wykonawców w Jarocinie

/ 10 marca, 2014

Agencja artystyczna Go Ahead ogłosiła właśnie kolejnych wykonawców, którzy pojawią się w tym roku na festiwalu w Jarocinie. Do ogłoszonych wcześniej – Anathemy czy Dezertera – dołączono właśnie: Matisyahu, The Real McKenzies, Projekt Punk (Farben Lehre plus goście: Budzy, Gutek, Smalec, Harcerz i inni), Maleo Reggae Rockers, The Analogs i Kabanos. Impreza odbędzie się w dniach 18-20 lipca.

Informacje o cenach biletów TUTAJ.

Projekt Punk to inicjatywa muzyków Farben Lehre. W 2013 roku ukazała się płyta pod tym tytułem, na której znalazły się klasyczne utwory polskiego punk rocka. Nie zabrakło "Wariata" Rejestracji, "Nie chcę jeszcze umierać" WC czy "Niezwyciężonego" Armii. Ten subiektywny i sentymentalny wybór utworów z pewnością spotka się z doskonałym przyjęciem na Jarocin Festiwalu. Będzie wycieczką w przeszłość dla starszych i lekcją historii dla młodszych słuchaczy. Na scenie do muzyków Farben Lehre dołączą m.in. Budzy (Armia), Harcerz (The Analogs), Gutek (Indios Bravos), Smalec (Ga-Ga Zielone Żabki) i Młody (Zmaza).

Kabanos to zespół rockowo-metalowy, który pierwsze utwory rejestrował w latach 90. na podkładach m.in. System Of A Down, Limp Bizkit, Nirvany i Faith No More, często okraszanych cytatami z polskich filmów. Pierwszą płytę Kabanos wydał dopiero w 2007 roku, ale był to już w pełni autorski materiał. Ostatnia płyta Kabanosa – "Na Pudle" ukazała się w 2012 roku.

The Analogs to szczecińska grupa punk rockowa, powstała w połowie lat 90. Zespół uważa się za prekursorów nurtu street punk na polskiej scenie. Muzycy debiutowali w 1996 roku albumem „Oi! MŁODZIEŻ”, a do ich najbardziej znanych utworów należą dziś "Strzelby z Brixton" (cover The Clash), "Era Techno" czy "Blask Szminki". W 2013 roku The Analogs dołączyli do inicjatywy PUNKY REGGAE LIVE Farben Lehre, dzięki czemu zobaczyć ich można było na koncertach w wielu miastach w Polsce. W 2013 roku ukazał się również album "Pełnoletnia Oi! Młodzież", z okazji osiemnastolecia zespołu.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także