Dwóch muzyków odchodzi z Accept

/ 29 grudnia, 2014

Zespół Accept ma na swoim koncie kilka powrotów na scenę. Wiązało się to ze zmianami kadrowymi, dlatego na przestrzeni ostatnich lat dochodziło do licznych transferów. Właśnie ogłoszono, że swoją przygodę z zespołem kończą gitarzysta Herman Frank oraz perkusista Stefan Schwarzmann. Obaj współtworzyli zespół w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych oraz podczas kolejnych reaktywacji w 2005 i 2009 roku.

Zespół poinformował o zmianach na swojej stronie internetowej:

Accept chce podziękować Hermanowi Frankowi i Stefanowi Schwarzmannowi za współtworzenie zespołu przez ostatnie 4+ lata, za to, że zawsze byli gotowi, żeby sponiewierać swoje tyłki! My i nasi fani wiedzieliśmy, że oni mieli swoje kariery i że w końcu będziemy musieli się z nimi pożegnać i jest to poza naszą kontrolą. Herman i Stefan są gotowi, żeby wyjść w świat ze swoim nowym zespołem nazwanym "Panzer".  Życzymy im samych sukcesów!

Nie wiadomo na razie, kto zastąpi dwóch muzyków, którzy opuścili właśnie szeregi Accept. W oświadczeniu mogliśmy przeczytać również, że zespół jest gotowy do aktywnego koncertowania w 2015 roku i problemy kadrowe nie zmieniają tych planów. Accept ma już zaklepane kilkanaście koncertów w Niemczech, Grecji, Hiszpanii, Belgii czy Danii. Obecnie w zespole są: Wolf Hoffmann, Peter Baltes i Mark Tornillo.

Wspomniany w oświadczeniu zespół Panzer, który zapowiedział już swoją debiutancką płytę, współtworzą: Herman Frank (Accept, Victory), Stefan Schwarzmann (Accept) i Schmier (Destruction).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także