Dyskografia Led Zeppelin za darmo w Spotify

/ 12 grudnia, 2013

Na zorganizowanej przez Daniela Eka, twórcy Spotify, konferencji prasowej padło wiele ważnych słów. Są one oczywiście skierowane przede wszystkim do osób, które słuchają muzyki z wykorzystaniem aplikacji i serwisów internetowych. Ek mówił przede wszystkim o chęci zdobywania nowych klientów, dlatego chce rozszerzyć ofertę i pozwolić instalować aplikację również osobom korzystającym z urządzeń mobilnych. Jego zdaniem coraz więcej osób słucha muzyki na swoich tabletach.

Ważną informacją dla fanów rocka jest umowa między Spotify a zespołem Led Zeepelin. Od teraz dyskografia brytyjskiej legendy będzie dostępna w serwisie zupełnie za darmo. Wieloletnie negocjacje z przedstawicielami zespołu przyniosły efekt dopiero teraz. I to efekt imponujący, ponieważ umowa została podpisana na zasadach wyłączności. Oznacza to, że Spotify będzie jedynym serwisem streamingowym, na którym znajdą się wszystkie utwory z dorobku Led Zeppelin.

W ofercie Spotify znajduje się również (od czerwca) dyskografia legendarnej formacji Pink Floyd. Te wielkie sukcesy to jedna strona medalu – firma bezskutecznie stara się o podpisanie umów z takimi gigantami jak AC/DC, The Beatles, czy Tool.

Wszystkie zabiegi, umowy i nowe rozwiązania zaproponowane przez Eka mają w konsekwencji przynieść jedno – zwiększenie procentowego udziału osób, które wykupią płatny pakiet Spotify. Obecnie jest to co piąty użytkownik aplikacji.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także