Eagles of Death Metal na koncercie w Polsce!

/ 6 lipca, 2015

Pod koniec roku odbędzie się jedyny w Polsce koncert zespołu Eagles of Death Metal. Królowie garażowego grania zagrają 28 listopada 2015 roku w katowickim Mega Clubie. Promować będą nadchodzące wydawnictwo "Zipper Down". Bilety trafiły już do sprzedaży!

Płyta ukaże się 2 października 2015 roku nakładem wytwórnii T-Boy/UME. Będzie to czwarty studyjny krążek w dyskografii zespołu. Singiel "Complexity" zapowiada album z iście rock'n'rollowym kopem, nie pozbawionym jednak ciekawych elementów klawiszowych oraz melodyjności. Teksty, z charakterystycznym dla grupy dystansem, nawołują aby nie traktować rocka zbyt serio.

W połowie czerwca muzycy z Eagles of Death Metal zaprezentowali muzyczną zapowiedź nowej płyty. Wspomniany utwór "Complexity" pojawił się w serwisie YouTube:

Eagles of Death Metal to zespół grający garage rocka, założony przez Josha Homme'a (Queens of The Stone Age) i Jessego Hughesa w miejscowości Palm Desert w Kalifornii. Nazwa jest dosyć myląca – Hughes w wywiadzie dla Teraz Rock powiedział, że nazwa powstała wtedy, gdy ich przyjaciel Lou chciał przekonać Homme'a do death metalu. Puścił mu Vadera, a Josh nazwał ich "orłami death metalu". Muzycy swoją działalność rozpoczęli w 1998 roku i dotychczas wydali trzy albumy długogrające.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także