El Dupa pracuje nad nową płytą

/ 28 maja, 2013

Grupa El Dupa już w marcu ogłosiła, że ma przygotowane dwanaście utworów na nową płytę, jedyną kwestią miało być dogranie dwóch kolejnych. Następnie zapowiedziano, że cały materiał gotowy będzie po premierze płyty "Prosto" formacji Kult, której lider Kazik Staszewski udziela się gościnnie w niektórych nagraniach El Dupy (jako wokalista i saksofonista). Wreszcie jakiś czas temu na oficjalnym profilu grupy na portalu Facebook, pojawił się wpis na temat przewidywanej daty premiery płyty :

– Myślę, że bez kozery możemy zapowiedzieć, że płyta nowa ukaże się zaraz po wakacjach. Także pamiętajcie, żeby se trzy dychy po wakacjach zostawić, nie? – napisał lider El Dupy, Krzysztof "Dr Yry" Radzimski.

Nadal trwają ostre prace nad materiałem, choć jak wynika z wpisów zespołu w serwisie społecznościowym Facebook, nie zawsze jest łatwo.

– Mikrofon niestety ponownie dał dupy i nie ma nowych wokali na nową Dupę… Ale ładnie poukładaliśmy za to utwór roboczo zwany "Pokrzywy". W ramach rekompensaty, kilka ciekawostek. Otóż na trzeciego poetę Dupnego wyrasta nam Jarek Ważny, któren popełnił już 2 teksty – jeden "Rakienrol" będzie śpiewany przez mnie, drugi – do utworu roboczo zwanego "Nadente Pstryk" wykonają (uwaga, uwaga!) sam Jarek wraz z Glaźmirzem! Będzie się działo! Zresztą obaj panowie wykonują wszystkie partie w utworze wspomnianym. Dodatkowo, kompozytorsko wykazał się po raz pierwszy Lipa, który ułożył i całościowo wykonał piosenkę "Wszystko to lipa jest". Także jak widzicie, płyta ta będzie zdecydowanie najbardziej kolektywną w wątłej historii naszej kapely – napisał Krzysztof "Dr Yry" Radzimski.

El Dupa zagra niebawem koncert charytatywny, na rzecz rodziny zmarłego niedawno Sławomira "Mortifera" Archangielskiego basisty zespołu Hate (o czym pisaliśmy TUTAJ).

Grupa ostatni album Gra?" wydała w 2007 roku. Promował go teledysk do piosenki "2000000 głosów".

lg

KOMENTARZE

Przeczytaj także