Eluveitie gwiazdą Przystanku Woodstock 2015

/ 11 grudnia, 2014

Jurek Owsiak nie przestaje zaskakiwać – fanów niezwykle ucieszyły trzy pierwsze ogłoszenia, czyli Black Label SocietyWithin Temptation oraz Shaka Ponk, ale wydaje się, że czwarte może wzbudzić największe poruszenie wśród fanów mocnego uderzenia… Wszystko dlatego, że kolejną gwiazdą 21. Przystanku Woodstock jest grupa Eluveitie.

Grupa Eluveitie powstała w roku 2002 jako projekt studyjny jej przyszłego najważniejszego członka Chrigela Glanzmanna. Jego wizją było połączenie melodyjnego death metalu w stylu göteborskim z folkowymi melodiami i tematami muzycznymi ze starożytności. Takie właśnie połącznie miało wkrótce stać się "nową falą folk-metalu". Dziś, 12 lat później, można śmiało powiedzieć, że Eluveitie to najważniejszy metalowy zespół w historii Szwajcarii.

W roku 2012, czyli dziesiątym roku swojej historii, Eluveitie wydało najpierw doceniony przez krytyków album studyjny "Helvetios", a następnie jubileuszową kompilację "The Early Years". Zespół intensywnie promował wydawnictwa, nieprzerwanie koncertując w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej, Australii i Azji wraz z zespołami takimi jak Wintersun, Children of Bodom i Sabaton. Album "The Early Years" trafił na listy przebojów na całym świecie: dotarł do 3. miejsca na liście Billboard Heatseekers w USA, do 4. miejsca w Szwajcarii, 6. miejsca na liście Canada Hard Music, 7. miejsca na amerykańskiej liście Hard Music, 27. miejsca w Niemczech i 34. miejsca w Austrii.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także