Emmure bez gitarzystów, basisty i perkusisty

/ 23 grudnia, 2015

Wszyscy muzycy Emmure – basista Mark Davis, gitarzyści Jesse Ketive i Mike Mulholland oraz perkusista Adam Pierce – opuścili grupę. Pierwszy z nich poinformował:

Jak może słyszeliście, Jesse, Mikael, Adam i ja nie jesteśmy już w Emmure. Wspólnie zdecydowaliśmy poświęcić się innym przedsięwzięciom. Chcielibyśmy podziękować fanom za wsparcie i miłość przez te lata oraz wszystkim, którzy pomagali zespołowi na jego drodze. Bardzo to doceniamy. Czekajcie na nasz nowy projekt w 2016 roku.

Więcej o przyczynach tego rozstania muzyk opowiedział portalowi altpress.com. Emmure planował na 2016 rok wydanie nowych nagrań, jednak… uniemożliwiał to wokalista Frankie Palmieri. Dlatego instrumentaliście postanowili go zostawić.

Nasza czwórka podjęła decyzję o odejściu zaraz po zakończeniu naszego koncertu w Rosji 9 września. To był pierwszy rzut naszych koncertów od wiosny i lata, gdy pozwoliliśmy Frankiemu zregenerować jego strony głosowe, które uszkodził podczas trasy „Stronger Than Faith”. Oczekiwaliśmy, że wróci odświeżony, produktywny i z pozytywnym nastawieniem do pracy, lecz tak się nie stało. (…) Najważniejszą rzeczą, którą mam do powiedzenia jest to, że nie mamy czasu ani miejsca na negatywne rzeczy w życiu. Jeśli ktoś ściąga cię w dół i ciągnie w tył, zmniejsza twój potencjał, trzeba się od niego odciąć, niezależnie od tego, jak się go kocha.

Muzycy pracują właśnie nad nowym, nienazwany jeszcze projektem. Na razie nie mają frontmana. Jest to na wczesnym stadium, ale prace w końcu idą szybko.

Zespół Emmure powstał w 2003 roku. Od początku tworzyli go wokalista Frankie Palmieri, gitarzysta Jesse Ketive i basista Mark Davis. Nagrali razem sześć płyt. Ostatnia, „Eternal Enemies”, pojawiła się w kwietniu 2014 roku. Z niej pochodzi m.in. utwór „E”, do którego teledysk znajdziecie poniżej.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także