Encoffination: nowy utwór i premiera płyty

/ 19 października, 2011

Po bardzo dobrym przyjęciu przez fanów i media debiutanckiej płyty "Ritual Ascension Beyond Flesh", Encoffination przygotowali nowe dzieło "O' Hell, Shine In Thy Whited Sepulchres", które z jednej strony redefiniuje muzykę teksańskiego duetu jako wyjątkowo nisko strojony funeral doom metal
przesiąknięty zapachem śmierci, a z drugiej uwypukla te wszystkie wyjątkowe cechy, którymi już przy poprzedniej płycie Encoffination zaskakiwał. Na "O' Hell, Shine In Thy Whited Sepulchres" śmierć jest wyjątkowo bliska i realna – to koncept album oparty na doświadczeniach Ghoata w firmie pogrzebowej. Nie jest to linearna opowieść, raczej abstrakcyjny koncept o śmierci będącej ofiarą ciała składaną Matce Ziemi. Płytę nagrywano w kilku studiach – partie perkusji w ElektroSound w Teksasie, a resztę instrumentów w Graf Yairden w Atlancie. Każdy utwór powstawał w całkowitym odosobnieniu jego twórców. W połowie listopada do sklepów trafi jeden z najbardziej miażdżących albumów tego roku, który niewątpliwie umocni pozycję Encoffination na scenie funeral doom/death metal.

Zawartość muzyczną i tekstową uzupełnia obraz "Finis Gloriae Mundi" XVII-wiecznego malarza Juana De Valdesa Leala, który trafi na okładkę, za cały layout płyty odpowiada natomiast Ghoat. Płyta ukaże się na całym świecie nakładem Selfmadegod Records.

Utwór "Rites of Ceremonial Embalm'ment" można usłyszeć tutaj.

Tracklista:
1. Sacrum Profanum Processionali
2. Rites of Ceremonial Embalm'men
3. Ritual Until Blood
4. Elegant in Their Funebrial Cloaks, Arisen
5. Crypt of His Communal Devourment
6. Washed and Buried
7. Pall of Unrequited Blood
8. Annunciation of the Viscera

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także