Faith No More na Open'er Festival 2014

/ 30 maja, 2014

Grupa Faith No More została kolejną gwiazdą tegorocznego Open'era. Muzycy pojawią się ostatniego dnia imprezy, czyli 5 lipca. Zagrają tego samego dnia co zespoły Phoenix i The Horrors. Nie będzie to pierwszy koncert Mike'a Pattona i spółki w Gdyni – pojawili się w niej w lipcu 2009 roku, później natomiast (2012 rok) zagrali na Malta Festival Poznań.

Choć ich ostatnie studyjne wydawnictwo ukazało się w 1997 roku, Faith No More nadal wymieniani są wśród najbardziej wpływowych rockowych zespołów na świecie. Powstali w 1981 roku w San Francisco, ale przełomem dla grupy stało się dołączenie do składu wokalisty Mike'a Pattona i wydanie dokładnie 25 lat temu (20 czerwca 1989 roku) album "The Real Thing". Ten album to jednocześnie klasyka metalu jak i przykład eksperymentalnego podejścia do gatunku, łączącego się na "The Real Thing" z jazzem, funkiem i hip hopem.

Trzy kolejne albumy zespołu: "Angel Dust" (1992), "King for a Day… Fool for a Lifetime" (1995) i "Album of the Year" (1997) to wydawnictwa, na których zespół nie szedł na żadne kompromisy budując swoją pozycję najbardziej nieprzewidywalnego metalowego zespołu lat 90. Stali się legendą za sprawą świetnych koncertów, charyzmatycznego Pattona i eklektycznego repertuaru. I tylko legenda, po latach milczenia może powracać z taką siłą i pewnością.

Więcej o Open'er Festival TUTAJ.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także