Faith No More nagra nowy album?

/ 1 września, 2014

Fani Faith No More byli niezwykle uradowani, że zespół wznowił działalność w 2009 roku i rozpoczął koncertowanie. Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia i coraz głośniej domagano się nowych utworów przygotowanych przez amerykańskich muzyków. Sami do tematu pochodzili raczej sceptycznie, ale wiele wskazuje na to, że zmienili zdanie.

O planach na przyszłość mówił w wywiadzie dla Classic Rock basista Billy Gould:

Rozważamy możliwość nagrania czegoś nowego. Oczywiście nie wejdziemy do pokoju i nie wyjdziemy zaraz z kilkoma piosenkami nagranymi tylko po to, żeby coś było. Musimy to zrobić jak należy.

Nasze relacje są obecnie bardzo pozytywne i zrobienie czegoś kreatywnego byłoby dobrym pomysłem. Wszyscy mamy podobne zdanie w tej kwestii. Oczywiście nadal jesteśmy tymi samymi ludźmi i nadal wokół jest pełno gówna, ale może nieco bardziej doceniamy siebie nawzajem, niż robiliśmy to piętnaście lat temu.

Ostatnią płytą Faith No More jest "Album of the Year" z 1997 roku. Choć muzycy wrócili na scenę już kilka lat temu, do tej pory nie mówili głośno o nagrywaniu nowego wydawnictwa. Niewykluczone zatem, że jedna z gwiazd tegorocznego Open'er Festival już niedługo przygotuje nieco premierowego materiału.

Tymczasem jednak musi nam wystarczyć to, co powstało kilkadziesiąt lat temu…

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także