Fatalne wyniki finansowe filmu "Metallica: Through the Never"

/ 20 listopada, 2013

Film "Metallica: Through the Never" miał być wyjątkowy. Można powiedzieć, że pod tym względem okazał się sukcesem – fani zespołu pochlebnie wypowiadali się o tej produkcji, chwaloną ją za innowacyjne podejście. Jednak niezłe oceny recenzentów i zainteresowanie ze strony zagorzałych fanów amerykańskiej formacji nie wystarczyły. Wszystko wskazuje na to, że Metallica będzie na ogromnym minusie.

Już w październiku, niedługo po premierze filmu na całym świecie, pisaliśmy, że aktualne wpływy i szacunki ekspertów nie są optymistyczne. Od tamtego czasu minęło już wiele tygodni, film gościł w setkach kin. Jednak niewiele to zmieniło – obraz zarobił w sumie niespełna 8 milionów dolarów (łącznie na wszystkich kontynentach). Kiedy porównamy tę kwotę do kosztów poniesionych w związku z tą produkcją, które wynoszą 18 milionów, to wyraźnie widać, o jak dużej finansowej przepaści mowa. Warto jeszcze nadmienić, że w koszty nie zostały wliczone działania marketingowe, które zdaniem ekspertów mogą wynosić nawet 12 milionów dolarów.

Film był wyświetlany w 25 krajach świata, ma trafić również do kolejnych, co na pewno jest nadzieją na dodatkowe zyski. Nieźle sprzedaje się również ścieżka dźwiękowa z "Metallica: Through the Never", niedługo film trafi na DVD (z alternatywnym zakończeniem i nową ścieżką dźwiękową), ale nawet przy najbardziej optymistycznych prognozach trudno przypuszczać, żeby zespół i jego management wyszli przynajmniej "na zero".

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także