Festiwal Wacken wzmacnia ochronę w związku z zagrożeniem terrorystycznym

/ 29 lipca, 2016

Do zeszłego roku mało kto spodziewał się ataku terrorystycznego podczas muzycznej imprezy. Po zamachu, które miały miejsce 13 listopada 2015 roku w klubie Bataclan Paryżu podczas koncertu Eagles of Death Metal, wszystko się zmieniło. Ostatnie  wydarzenia we Francji i Niemczech zmusiły organizatorów Wacken do wprowadzenia dodatkowych środków bezpieczeństwa.

W tym roku na pole festiwalowe nie będzie można wnieść żadnych plecaków. Oto oświadczenie organizatora festiwalu Thomasa Jensena.

Wciąż aktualizujemy nasz plan bezpieczeństwa, bierzemy pod uwagę wydarzenia takie, jak zła pogoda czy bezpieczeństwo w Niemczech. Nasza ekipa wie, co robić, i jest dobrze przygotowana. W związku z ostatnimi wydarzeniami zdecydowaliśmy, że na pole festiwalowe nie będzie można wnieść plecaków ani żadnych toreb.

Z fatalną pogodą zmagali się organizatorzy tegorocznego Rock am Ring, również odbywającego się w Niemczech. Ostatniego dnia czerwcowej imprezy koncerty zostały odwołane.

W tym roku podczas Wacken zagrają m.in. Iron Maiden, Saxon, Testament, Vader, Blind Guardian, Arch Enemy, Dragonforce, Whitesnake, Ministry, Marduk, Blue Oyster Cult, Steel Panther, Dagoba, Therion i Carrion. Wszystkie bilety na festiwal zostały już wyprzedane. Organizatorzy spodziewają się tam ok. 85 tys. osób.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także