Fi​nal III edycji Małej Sceny Bemowskiej

/ 13 grudnia, 2012

Mała Scena Bemowska to przegląd zespołów związanych z Dzielnicą Bemowo.
W tegorocznej – III już edycji – o występ w Finale ubiegało się 11 zespołów prezentujących różne gatunki sceniczne. Jury złożone z ekspertów muzycznych i medialnych (Gnoiński, Piotrowicz, Odija, Korzeniwska) zakwalifikowało do plebiscytu 6 najciekawszych zespołów. Z nich publiczność wybrała trzech finalistów. Są nimi Ido&Ado (rap i do tego romantyczny!), Echo (rock z klasą i werwą) i Aurora Aeris z obdarzoną operowym głosem Olgą na wokalu i gronem muzyków, które skrzyknęło się – z jakim efektem! – przez internet.

Imprezę współpoprowadzi szef jury: Leszek Gnoiński. W tle występów nowych talentów z Bemowa odezwie się echo Jarocina i koncertów w Fugazzi czy Karuzeli. Podczas Finału obejrzeć będzie można film Leszka (scenariusz, reżyseria) "Beats of freedom – Zew wolności" a także wygrać mało dostępne na rynku DVD z tym filmem.

Finał odbędzie się w bemowskim klubie Progresja kojarzonym z mocnym graniem. Na Finale na pewno go nie zabraknie dzięki zespołowi Echo. Oto fragment opinii jury: „Prawdziwie rockowy pazur, profesjonalne podejście do występu, repertuar oparty na najlepszych tradycjach polskiej sceny rockowej lat 60. i 70. Brawurowy hard rock w ich wykonaniu zawstydziłby niejednego rodzimego tuza gatunku – pomysłowy, znakomicie napisany i wykonany, z młodzieńczą werwą i fantastyczną wokalistką, która nie tylko wie, co robić z głosem, ale potrafi się też świetnie na scenie ruszać".

Finał to trzy różnorodne koncerty najlepszych debiutantów (około 45 min każdy). Po koncertach jam session. Do spontanicznego grania Dzielnica zaprasza wszystkich byłych, obecnych i przyszłych małoscenowców. Jam zostanie poprowadzony przez profesjonalnego muzyka.
W przerwie ciekawostki związane ze światem muzyki w Polsce i konkursy dla publiczności. Początek koncertów od 20:00. Wstęp wolny.

mk

KOMENTARZE

Przeczytaj także