Fish powraca do Polski

/ 7 marca, 2013

Fish, legendarny wokalista zespołu Marillion, uwielbiany w Polsce i ceniony od lat za swoją działalność solową, zagra w klubie Progresja. Fish wystąpi w Warszawie 9 października 2013 roku w ramach trasy The Moveable Feast Tour, promującej nowy album wokalisty. Płyta zatytułowana "A Feast Of Consequences" ukaże się latem i będzie pierwszym od sześciu lat studyjnym nagraniem muzyka.

Poza Warszawą, muzyka zobaczymy również w Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Bielsku-Białej, Krakowie, Opolu i Wałbrzychu.

Fish (wł. Derek William Dick) szkocki wokalista, kompozytor i autor tekstów. Na początku kariery znany z występów z zespołem Marillion, z którym nagrał tak ważne dla całego rocka progresywnego płyty jak "Script For A Jester’s Tear", "Fugazi", czy "Misplaced Childhood". W roku 1988 opuścił grupę Marillion i rozpoczął karierę solową. Jako Fish nagrał 9 albumów solowych, najnowszy, zatytułowany "A Feast Of Consequences" ukaże się latem 2013. Ikona muzyki neoprogresywnej, z powodzeniem funkcjonuje jako artysta solowy, współpracował też z takimi muzykami jak Tony Banks, Peter Hammill czy Arjen Lucassen.

Szczegóły koncertu:

Warszawa, Klub Progresja, ul.Kaliskiego 15A

Wejście od godziny 18:00, start 19:00

Bilety: 90 zł przedsprzedaż (do 15.04), 115 zł przedsprzedaż (do 15.09), 140 zł w dniu koncertu; dostępne w klubie oraz sieci Eventim

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także