Flea, Thom Yorke, Patti Smith zwracają uwagę na zmiany klimatu

/ 14 lipca, 2015

30 listopada 2015 roku w Paryżu rozpocznie się kolejna konferencja klimatyczna ONZ. Politycy, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz firm rozmawiać będą, co zrobić, by przestać tyle truć spalinami z transportu i poprzez spalanie węgla, ropy czy gazu, a jednocześnie zmniejszyć ryzyko występowania powodzi, susz i różnych ekstremalnych zjawisk pogodowych w zagrożonych rejonach.

Z roku na rok jest z tym coraz gorzej, a Ponieważ nie potrafią dojść do żadnego porozumienia  od kilku dobrych lat i zacząć w końcu skutecznie działać, muzycy zainspirowani przez dwie artystki, Jesse Paris Smith i Rebeccę Foon, postanowili ich pogonić.

Tydzień przed zakończeniem konferencji, 4 grudnia 2015 roku, w Paryżu odbędzie się koncert „Pathaway to Paris”, podczas którego Patti Smith nie po raz pierwszy przypomni wszystkim, o co tak naprawdę chodzi ze zmianami klimatu. Poniżej posłuchać możecie utworu „People Have the Power”, którym w kwietniu tego roku w Nowym Jorku chciała zwrócić uwagę wszystkich na problem.

Na scenie dołączą do niej między innymi basista Red Hot Chili Peppers Flea, frontman Radiohead Thom Yorke, syn członka The Beatles Dhani Harrison i kanadyjska dziennikarka i aktywiska, autorka książki „Doktryna szoku”, Naomi Klein.

Bilety na wydarzenie trafią do sprzedaży we wrześniu. Cały dochód z koncertu przeznaczony zostanie organizacji 350.org.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także