Foo Fighters: serial i singiel w październiku

/ 4 sierpnia, 2014

Stacja HBO zdradziła, że pierwszy odcinek miniserialu "Sonic Highways" zostanie wyemitowany już 17 października. Wraz z emisją premierowego odcinka zaprezentowany zostanie pierwszy singiel z nowej, ukończonej już płyty Foo Fighters. Nie poinformowano na razie, jaki będzie jej tytuł. Serial będzie emitowany w każdy piątek począwszy od wspomnianego 17 października. Album natomiast zostanie opublikowany w listopadzie.

Przypomnijmy, że ów krążek był przygotowywany w ośmiu studiach nagraniowych na terenie Stanów Zjednoczonych. I to właśnie o tych miastach i związanych z nimi muzykach będą opowiadały kolejne odcinki serialu "Sonic Highways". Mowa o: Chicago, Austin, Nashville, Los Angeles, Seattle, Nowym Orleanie, Waszyngtonie i Nowym Jorku.

W każdym mieście nagrano po jednym utworze, każdy z nich przesiąknięty jest lokalnymi legendami, a każdy tekst został napisany w bezprecedensowy, eksperymentalny sposób: Dave zajmował się pisaniem słów dopiero ostatniego dnia każdej sesji, ponieważ wtedy był zainspirowany przez wszystkie doświadczenia, rozmowy i osobistości, które stawały się częścią procesu. Każdy odcinek serialu zagłębia się w tożsamość danego miasta, opowiada o kształtowaniu się muzyka w danych realiach.

Wiadomo, że jednym z bohaterów będzie Joe Walsh z grupy The Eagles.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także