Formacja Tonight Alive już niedługo w Polsce

/ 19 września, 2013

Australijczycy wystąpią w warszawskiej Hydrozagadce w sobotę (21 września) i w niedzielę w poznańskim klubie Pod Minogą (22 września). W roli supportu przed Tonight Alive pojawi się młody zespół Set It Off.

Zespół Tonight Alive powstał w 2008 roku w Sydney i już pierwsze wydawnictwo przyniosło mu w rodzimej Australii sporą popularność. Wydana w 2010 roku własnym sumptem EP-ka "All Shapes and Disguises" sprzedała się w nakładzie ponad 20 tys. sztuk, choć ukazała się tylko w Australii i Japonii. Sukces debiutu umożliwił zespołowi wyjazd do Los Angeles i nagranie pierwszego długogrającego albumu pod okiem producenta Marka Trombino, znanego ze współpracy z Blink 182 czy Jimmy Eat World.

Płyta "What Are You Scared Of?" została wydana w 2012 roku, a single takie jak "Breakdown" czy "Listening" otworzyły Tonight Alive drogę do międzynarodowej kariery. Obecnie zespół skupia się na koncertowaniu – na jesień 2013 roku ogłoszono już m.in. trasę po Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Koncerty w Warszawie i Poznaniu są częścią europejskiej trasy zespołu, promującej album "The Other Side", który swoją premierę miał w połowie września 2013.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także