Fripp nie zaprosił Belewa do reaktywowanego King Crimson

/ 28 września, 2013

Wtorek – 24 września 2013 roku – bez wątpienia będzie ważnym dniem dla wszystkich fanów grupy King Crimson. To wtedy Robert Fripp oficjalnie potwierdził, że robi kolejne podejście do tego niezwykłego muzycznego projektu. Jak to zwykle bywa, ma on swoją wizję, dlatego skład reaktywowanej formacji wygląda następująco: Gavin Harrison, Bill Rieflin, Tony Levin, Pat Mastelotto, Mel Collins, Jakko Jakszyk i Robert Fripp.

Fani szybko stwierdzili, że na liście nie ma jednego niezwykle ważnego muzyka – Adriana Belewa. Jak się okazuje, nie otrzymał on nawet propozycji dołączenia do King Crimson od Roberta Frippa. Muzyk wspomniał na Facebooku, że nie jest już członkiem zespołu. Odpowiedział również na kilka pytań:

Jesteś w nowej odsłonie King Crimson, która ma pojawić się w przyszłym roku?

Nie. Po 32 latach nie jestem już członkiem King Crimson.

Zostałeś w ogóle poproszony o dołączenie do zespołu?

Nie, nie zostałem. Robert poinformował mnie e-mailowo, że startuje z 7-osobą wersją zespołu. Powiedział, że nie będę się nadawał do tego, co ma robić nowy King Crimson.

Muzyk jednak przyznał, że nie jest załamany takim obrotem spraw. Przyznał, że ma wiele zajęć i na pewno nie będzie się nudził. Dodał, że jego życia jest wspaniałe.

Wszyscy fani twórczości Adriana Belewa powinni być zadowoleni, ponieważ wczoraj okazało się, że The Crimson ProjeKCt – w którego skład wchodzi właśnie Belew – przyjedzie do Polski na dwa koncerty. Odbędą się one w marcu przyszłego roku (więcej TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także