Wokalista Deftones wystąpi… w wulkanie

/ 15 czerwca, 2016

W najbliższych dniach, 16–19 czerwca 2016 roku, w Reykjaviku na Islandii odbędzie się Secret Solstice. Największą z 177 gwiazd festiwalu jest amerykański zespół Deftones, który wystąpi tam w sobotę. Chino Moreno przy okazji zagra tam tego samego dnia akustyczne solo. Miejsce będzie bardzo nietypowe… W informacji prasowej czytamy:

Koncert odbędzie się 18 czerwca w islandzkim wulkanie Thrihnukagigur. Będzie to pierwszy publiczny występ jakiegokolwiek artysty w środku wulkanu, co z pewnością będzie niewiarygodnym doświadczeniem dla tych nielicznych 20 posiadaczy biletów.

Przed Moreno kilkoma utworami nieliczną publiczność rozgrzeje Islandczyk zespół Snorri Helgason. Organizatorzy tego wyjątkowego wydarzenia podkreślają, że co prawda kilka koncertów odbyło się już kiedyś na szczycie wulkanu, np. na Hawajach i Gran Canaria, ale nigdy żaden nie miał miejsca w wulkanie. Dokładna lokalizacja to nieczynna komora wulkaniczna położona 120 metrów pod Ziemią. Goście zostaną do niej opuszczeni.

Festiwal uspokaja: szansa, że wulkan wybuchnie podczas występu jest bardzo mało. Po raz ostatni magma z Thrihnukagigur wydobywała się 4 tys. lat temu. Śmiałkowie znaleźli się błyskawicznie – 20 wejściówek rozeszło się momentalnie, zanim jeszcze ogłoszono, czyj to w ogóle koncert będzie.

 

Zespół Chino Moreno na islandzkim festiwalu zaprezentuje swój najnowszy album „Gore” z kwietnia tego roku. Otwiera ją kawałek „Prayers/Triangles”, który znajdziecie poniżej. Co zagra sam wokalista / gitarzysta – utwory Deftones, Team Sleep, Crosses czy Palms, jeszcze dokładnie nie wiadomo.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także