Funeral for a Friend ogłasza koniec

/ 15 września, 2015

Funeral for a Friend pierwszy z ostatnich koncertów zagra 11 lutego 2016 roku w Brisbane, ostatni koncert odbędzie się trzy miesiące później – 16 kwietnia w Londynie. Oprócz Australii i Wielkiej Brytanii trasa obejmie jeszcze Niemcy.

Zespół ogłosił zakończenie kariery i ostatnie pożegnanie na swoim fanpage’u na Facebooku.

Drodzy przyjaciele, fani i wszyscy, którzy kiedykolwiek w ostatnich 15 latach interesowali się naszym zespołem.

(…) Dziś ogłaszamy koniec Funeral for a Friend. Tak, koniec. To była niesamowita przejażdżka, spotkania z szaloną liczbą ludzi, trasy po krajach, o których zobaczeniu nawet nie marzyliśmy (…).

Gdy zaczynaliśmy, mieliśmy tylko nadzieję na pisanie muzyki, którą kochamy, zagranie kilku koncertów i może nagranie czegoś… Wyszliśmy daleko poza to, po drodze zdobywając trzy złote płyty. Stało się to ogromną częścią naszego życia, ale jak mówią, wszystkie dobre rzeczy się muszą się skończyć i do tej linii doszliśmy. Parę razy byliśmy na zakręcie, kilku udało się uniknąć, na innych o mało się nie wykoleiliśmy, ale zawsze mówiliśmy sobie, że jeśli nadejdzie koniec, to na naszych warunkach, niczyich innych. I oto jest, jeden rozdział się zamyka, inny otwiera, a życie trwa dalej.

Całe oświadczenie znajdziecie poniżej. Muzycy dziękują w nim rodzinie, przyjaciołom, byłym członkom zespołu… I ujawniają, co wyjątkowego przygotowali dla fanów.

Na pożegnanie w każdym mieście zagrają dwa razy. Pierwszego wieczoru przedstawią utwory ze swojej drugiej płyty „Hours” z 2005 roku, kolejnego dnia – głównie z debiutanckiej, dwa lata wcześniejszej „Casually Dressed & Deep in Conversation”.

Ostatnia, siódma studyjna płyta, „Chapter and Verse”, ujrzała światło dzienne w styczniu tego roku. Z niej pochodzi utwór „1%”, do którego teledysk zobaczycie poniżej.

 

 

Dear friends, fans and anyone who has ever given a shit about us and our band over the past fifteen years. It’s never…

Posted by FUNERAL FOR A FRIEND on 14 września 2015

 

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także