Ghost zdobył Grammy za najlepszy metalowy występ

/ 16 lutego, 2016

Były reklamy w magazynie „Billboard” oraz na YouTubie, była deklarowana wszem wobec radość z nominacji do Grammy. No i się udało! Statuetka w kształcie gramofonu w kategorii „Najlepsze metalowy występ” powędrowała do Ghost. Szwedzi zwyciężyli z takimi zespołami, jak Lamb of God (utwór „512”), Slipknot („Custer”), August Burns Red („Identity”) oraz Sevendust „Thank You”. W imieniu zespołu podczas gali przemówił Papa Emeritus III.

Witajcie, jesteśmy Ghost. Dziękujemy za to bardzo. To dla nas wielka, wielka rzecz. Koszmar przemienił się w sen. Dziękujemy wszystkim za to. Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na nas. A teraz czas na imprezę!

Posłuchajcie nagrodzonego kawałka grupy Ghost – „Cirice”.

Podczas 58. gali wręczenia nagród Grammy najlepszym rockowym wykonaniem okrzyknięty został natomiast zespół Alabama Shakes i kompozycja „Don’t Wanna Fight”. W tej kategorii nominowani byli również Florence and The Machine za „What Kind of Man” oraz Foo Fighters za „Something from Nothing”. Najlepszy rockowy kawałek to… również „Don’t Wanna FightAlabama Shakes, a najlepszą rockową płytę, „Drones”, nagrał w ubiegłym roku Muse.

A komu się nie poszczęściło? Wszystkich nominowanych do Grammy w rockowych i metalowych kategoriach znajdziecie pod powyższym linkiem.

Ceremonia wręczenia nagród Grammy odbyła się 15 lutego 2016 roku. Z jej powodu Ghost przełożył koncert w Polsce – odbędzie się on dopiero 25 maja.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także