Gitarowy Rekord Guinnessa 2016 – pierwsze ogłoszenia

/ 18 lutego, 2016

Jak co roku 1 maja na wrocławskim Rynku zbiorą się fani muzyki gitarowej, którzy podejmą koleją próbę pobicia rekordu Guinnessa. Żeby się to udało jednocześnie zagrać musi 7345 gitarzystów. Również w tym roku amatorów instrumentów strunowych wspierać będą znani i cenieni muzycy – właśnie ogłoszono, że we Wrocławiu pojawią się zespoły Status Quo i Dżem, a także Scott Henderson związany z grupą Tribial Tech.

Organizatorzy zapewniają jednocześnie, że wkrótce ogłoszeni zostaną kolejni wykonawcy, którzy zagrają na Thanks Jimi Festival 2016. W sieci pojawił się już plakat promujący imprezę:

Status Quo wystąpi 1 maja na Koncercie Gwiazd towarzyszącym biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa. Koncert odbędzie się na Pergoli w kompleksie Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1. Początek Koncertu Gwiazd o godzinie 17.30, występ Status Quo rozpocznie się około godz 20.30. Pomiędzy wrocławskim Rynkiem, gdzie odbędzie się próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa a Pergolą kursować będzie specjalna komunikacja miejska. Bilety już w sprzedaży. 
 
Grupa Starus Quo, która na Wyspach dorównuje popularnością The Rolling Stones, sprzedała na całym świecie ponad 120 mln singli i płyt. Zespół powraca do Polski po 20 latach!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także