Gitarzyści Guns N' Roses, Dio, Whitesnake uczczą pamięć Randy'ego Rhoadsa

/ 19 grudnia, 2013

W przyszłym roku miną 32 lata od śmierci legendarnego gitarzysty Randy'ego Rhoadsa. Mimo, że od tego smutnego dla całej muzyki wydarzenia minęło tak wiele czasu, nadal pamięta się o dokonaniach i niezwykłych umiejętnościach gitarzysty. Właśnie dlatego 25 stycznia przyszłego roku odbędzie się "Randy Rhoads Remembered: A Celebration Of A Legend".

W miejscowości Santa Ana, w stanie Kalifornia, pojawi się wielu znakomitych gości, którzy swoją grą będą chcieli oddać hołd legendarnemu muzykowi. Swój udział potwierdzili:

Doug Aldrich (WHITESNAKE)
Nuno Bettencourt (EXTREME, RIHANNA)
Phil Demmel (MACHINE HEAD)
Brad Gillis (NIGHT RANGER)
Tracii Guns (L.A. GUNS)
Kiko Loureiro (ANGRA)
Rowan Robertson (DIO)
Uli Jon Roth (SCORPIONS, ELECTRIC SUN)
Ron "Bumblefoot" Thal (GUNS N' ROSES)
Brent Woods (THE MOBY DICKS, VINCE NEIL)

Randy Rhoads uznawany jest za jednego z najlepszych gitarzystów w całej historii rocka. Magazyn Rolling Stones sklasyfikował go na 36. miejscu w swoim popularnym na całym świecie rankingu. Muzyk zginął w wypadku niespełna 32 lata temu. Wydarzenia z tamtego okresu opisał Paweł Brzykcy w numerze Teraz Rock Kolekcji, w całości poświęconej Ozzy'emu Osbourne'owi:

19 marca 1982 roku Ozzy z ekipą podróżowali z Knoxville  w Tennessee do Orlando na Florydzie. Zatrzymali się w Leesburg, obok lotniska – swój samolot, Beechcfart Bonanzę, miał tam Andrew Aycock, kierowca autobusu zespołu, chwalący się licencją pilota (jak się potem okazało – zawieszoną). DO odbycia powietrznej wycieczki zaprosił on klawiszowca Dona Aireya i menadżera Jake`a Duncana. Gdy wylądowali, do wejścia do samolotu dali się przekonać Rhoads i stylistka Rachel Youngblood. Niebawem maszyna zaczepiła skrzydłem o dach autobusu, ścięła drzewo i wbiła się w pobliski dom. Pasażerowie zgineli na miejscu.

Archiwalne numery Teraz Rock oraz Teraz Rock Kolekcja (w tym numer, którego bohaterem jest Ozzy Osbourne) nadal są dostępne w sprzedaży. Szczegóły dotyczące zakupu tych tytułów dostępne są TUTAJ.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także