Gitarzysta Accept gra Beethovena i innych klasyków

/ 7 czerwca, 2016

Muzyk niemieckiej grupy Accept nie raz udowodnił, że kocha heavy metal. Po raz ostatni stało się tak w sierpniu 2014 roku, gdy ukazała się czternasta studyjna płyta formacji, „Blind Rage”. Teraz, po niemal 20 latach od pierwszego solowego albumu zatytułowanego „Classical”, Wolf Hoffmann chce przypomnieć, że uwielbia również muzykę klasyczną.

Zawsze włączałem muzykę klasyczną do swojej twórczości w ramach Accept, w szczególności na „Metal Heart”, lecz wciąż czułem, że mogę zrobić o wiele więcej. Nie chciałem przeciążać Accept ani naciskać w żaden sposób. Zawsze wiedziałem, że stać mnie na całą płytę i tak narodziła się „Classical”. Do dzisiaj fani jej słuchają i powtarzają mi, że byłoby fantastycznie, gdyby powstała druga.

Muzyk jest podekscytowany tym, że właśnie tak się stało. Praca nad albumem zajęła dużo czasu – rozpoczęła się kilka lat temu, lecz dopiero po ostatniej swojego zespołu, podczas odpoczynku od niego, gitarzysta miał czas ją dokończyć. Wolf Hoffmann zdradza, że jest niejako dwuczęściowa.

Są dwie główne kategorie. Najpierw cięższy materiał, jak np. Beethoven – pompatyczne, pełne mocy opowieści, podczas których można wymiatać. Potem następują ballady, wolniejsze kompozycje, które przywołują w słuchaczach głębsze uczucia.

Wszystkich nagrań z „Headbangers Symphony” posłuchamy już 1 lipca 2016 roku. Na razie w sieci pojawiła się jeden z mocniejszych utworów – fragment IX Symfonii Ludwiga van Beethovena, „Scherzo”.

Lista utworów na „Headbangers Symphony” Wolfa Hoffmanna:

1. Scherzo (L. v. Beethoven)
2. Night on Bald Mountain (M. Musorgski)
3. Je Crois Entendre Encore (G. Bizet)
4. Double Cello Concerto In G Minor (A. Vivaldi)
5. Adagio (T. Albinoni)
6. Symphony No. 40 (W. A. Mozart)
7. Swan Lake (P. Czajkowski)
8. Madame Butterfly (G. Puccini)
9. Pathétique (L. v. Beethoven)
10. Meditation (J. Massenet)
11. Air on the G String (J. S. Bach)

ud | fot. Franz Mercury, CC BY 3.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także