Gitarzysta Jane's Addiction nakręcił film o zabójstwie swojej matki

/ 29 października, 2015

W marcu 1983 roku w życiu gitarzysty Jane’s Addiction (a przez jakiś czas również Red Hot Chili Peppers) zmieniło się wszystko. Jego matka Constance Navarro i jego ciocia Sue Jory zostały wtedy brutalnie zamordowane przez byłego narzeczonego tej pierwszej, Johna Riccardi. Dave Navarro miał wtedy 15 lat.

Sprawca ujęty został dopiero dziewięć lat później. Skazany został na karę śmierci, która później została zamieniona na dożywocie bez możliwości wyjścia kiedykolwiek z więzienia. Muzyk nie odzyskał spokoju przez długi czas po tych wydarzeniach. Dopiero teraz, po wielu, wielu latach, w dokumencie „Mourning Son” odważył się opowiedzieć o tamtych strasznych chwilach. W trailerze (który zobaczyć możecie poniżej), mówi:

Nigdy nie byłem osobą, która dzieli się z innymi swoimi emocjami. Dla artysty, dla muzyka to nieodłączny element tego, co robimy. (…) To był najważniejszy, najmocniejszy moment mojego życia i nie uważam, że dalej powinienem zamiatać to pod dywan… To był najmroczniejszy, najstraszliwszy okres mojego życia.

W dokumencie „Syn w żałobie” jeszcze raz zobaczymy coś naprawdę niezwykłego – namalowany krwią Dave’a Navarro portret matki, który powstał w ramach radzenia sobie z tamtymi tragicznymi wspomnieniami.

Reżyserią obrazu zajął się Todd Newman. Scenariusz stworzył on razem z muzykiem. Premiera dokumentu „Mourning Son” odbędzie się 1 grudnia 2015 roku.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także