Gitarzysta Pearl Jam i basista Guns N’ Roses zakładają zespół

/ 1 marca, 2013

Gitarzysta Pearl Jam Mike McCready oraz basista i jeden z założycli Guns N’ Roses Duff McKagan zdradzili, że noszą się z zamiarem założenia zespołu. Pewne jest, że za perkusją zasiądzie Barrett Martin, znany z gry w Screaming Trees. Zespół nie został jeszcze nazwany, a trzej muzycy rozglądają się za idealnym wokalistą.

– Duff, Barrett i ja jesteśmy razem. Napisaliśmy trochę nowego materiału i wzięliśmy nieco ze starych demówek Mad Season z niewydanego drugiego albumu. Próbujemy coś z tego poskładać – zdradza McCready. – Rozmawialiśmy już z Jazem [Colemanem] z Killing Joke i próbujemy szukać jakiś wokalistów, którzy popracują na naszym materiale.

Członkowie nowego zespołu nie podali jeszcze żadnych konkretnych dat. Na razie skupiają się na poszukiwaniach ostatniego elementu: – Jeśli poszczególni wokaliści ukończą swoje utwory i odeślą je do nas, wtedy podejmiemy wiążące decyzje – powiedział gitarzysta Pearl Jam.

Przypomnimy, że Mike McCready oraz Barrett Martin pracowali już ze sobą w zespole Mad Season. Udało im się wówczas nagrać tylko jeden studyjny album. Obaj zgodnie twierdzą, że nowy projekt może być swego rodzaju kontynuacją tego, co zaczęli w latach 90.

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także