Gitarzysta Pearl Jam o nowym albumie

/ 13 maja, 2013

Co jakiś czas pojawiają się nowe informacje z obozu Pearl Jam, z których wynika, że nowy album powstaje i wszystko wygląda bardzo dobrze. Ostatnio cytowaliśmy gitarzystę zespołu, Stone'a Gossarda, który ocenił, że prace nad płytą zmierzają do szczęśliwego końca. Teraz głos w tej dyskusji zabrał inny członek zespołu, Mike McCready.

– Nie mogę w tej chwili powiedzieć nic konkretnego, ponieważ jesteśmy na etapie miksowania – zdradzał w wywiadzie muzyk. – Generalnie siedzimy w pięciu razem z naszym managerem i rozmawiamy, dlatego szczerze nie mogę podać żadnej konkretnej daty publikacji – mówił McCready.

Został on również poproszony o ocenę powstającego materiału: – Jestem pewien, że ten album będzie lepszy niż "Backspacer". Uważam, że jest po prostu inny, jednak brzmi wspaniale. Jestem z niego bardzo zadowolony, ale nadal nie skończyliśmy nad nim pracować. Nie wiem, kiedy płyta ujrzy światło dzienne, ale na pewno kiedyś – żartował gitarzysta.

Wstępnie spekuluje się, że nowy nienazwany jeszcze album zespołu Pearl Jam zostanie opublikowany pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. Będzie to następca wydanego w 2009 roku albumu pt. "Backspacer".

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także