Gitarzysta Thobbe Englund opuszcza Sabaton

/ 26 lipca, 2016

Thobbe Englund dołączył do zespołu Sabaton cztery lata temu, tuż po powstaniu dobrze przyjętej nie tylko w Szwecji płyty „Carolus Rex”. Brał udział w tworzeniu dwóch kolejnych albumów grupy: „Heroes” z 2014 roku oraz „The Last Stand”, którego premiera dopiero przed nami. Gitarzysta wydał oficjalne oświadczenie:

Drodzy przyjaciele!

Dziś podjąłem decyzję o odejściu z Sabatona. „Dlaczego?” – wielu może spytać.

Jest pewna rzecz, w którą szczerze wiedzą, a jest to podążanie za swoim sercem. W ostatnich latach stałem się bardziej świadomy tego, co sprawia, że jestem szczęśliwy i zadowolony. To odkrywanie własnej kreatywności oraz spokojne życie, w którym nie podróżuje cały rok z prędkością światła.

Niestety wskutek tego nie będę już spotykał tych wszystkich wspaniałych ludzi. To smutne i naprawdę będę za wami wszystkimi tęsknił. Jednak oczywiście wciąż będę tworzył muzykę i gdy to piszę, mam już plany na przyszłość.

Podkreśla, że z pozostałymi muzykami zespołu pozostaje w braterskich relacjach. Sabaton też kieruje do fanów kilka słów:

Życzymy mu samych sukcesów i powodzenia w przyszłości. Dziękujemy mu za te wszystkie dobre lata i fantastyczne wspólne chwile na scenie i poza nią!

Płyta „The Last Stand” ukaże się 19 sierpnia 2016 roku. Sabaton promuje ją już dwoma singlami: „The Lost Battalion” oraz „Blood of Bannockburn”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także